Gdzie stosowany jest wzmacniacz kanałowy

Dalsze informacje o wzmacniaczu kanałowym.

Wzmacniacz kanałowy to sprzęt, dzięki któremu możemy oglądać programy cyfrowe i analogowe. Jak opisuje jego nazwa najważniejszą funkcją jaką spełnia jest zwiększanie mocy sygnału. Zobaczmy w jaki sposób działa to urządzenie i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – do niestandardowych zastosowań

W sprzedaży uzyskamy mnóstwo mechanizmów, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji cyfrowej. Są one przeznaczone zarówno do tradycyjnych instalacji, jak i do tych nietypowych. Montowane są na obszarach, na których zupełnie nie ma sygnału. Działają np. w miejscowościach górskich, stacjach metra, jak również w niektórych budynkach. Bardziej zaawansowane technologicznie wzmacniacze kanałowe umożliwiają bezprzewodowe rozprzestrzenianie sygnałów telewizyjnych. Ich osłona powoduje, że mogą być stosowane na antenie zewnętrznej – sprawdzają się w ekstremalnych warunkach.

Wzmacniacz kanałowy – kompatybilny z antenami DIGIT

Tradycyjny wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w cztery oddzielne wejścia – przykładowo UHF lub UKF(FM). Urządzenia mogą mieć zastosowaną technologię redukującą nieprawidłowości wytwarzane przez sygnały internetu mobilnego. W zależności od rodzaju urządzenia ma także 3 lub 4 dedykowane filtry kanałowe – kompatybilne z kanałami k.20-k.60. Sprzedawane na rynku wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami aktywnymi. Urządzenia te posiadają zewnętrzne zasilanie oraz kontrolki sygnalizacyjne.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]