Do czego służą znaki BHP

Zamów znaki BHP

W Polsce obowiązują bardzo dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że prawdopodobieństwo najróżniejszych zagrożeń staje się marginalne. Dzisiaj kodeks BHP zwraca uwagę na konieczność odpowiedniego oznaczania budynków. Tym samym troska o prawidłowy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle istotna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Na ten moment znaki BHP umieszcza się na przeróżnych budynkach. Chodzi przede wszystkim o hale produkcyjne, biurowce, jak a także przedszkola czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to na przykład oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy dotyczące sposobu zachowania się w przypadku pożaru czy innego rodzaju zagrożenia. Do znaków BHP, które mają naprawdę duże znaczenie, zalicza się również instrukcje mówiące zasadach postępowania z odpadami medycznymi, które wiesza się w szpitalach. Jednym z naprawdę często stosowanych znaków BHP są tabliczki wyznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma odpowiednie opisanie drogi ewakuacyjnej. To ona jest wykorzystywana w momencie, kiedy w budynku wystąpi jakieś zagrożenie, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można także dostrzec na najróżniejszych maszynach, które awaria wykluczyła z użytkowania – odnosi się to m. in. wind. Znaki BHP powszechnie użytkowane są też w przemyśle. Stosuje siętam z reguły znaki mające charakter ostrzegawczy , ale także znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są produkowane?

Stosowane dzisiaj znaki BHP są zawsze wykonywane z trwałych materiałów, które bardzo dobrze znoszą złe warunki atmosferyczne. Najczęściej jest to wysokiej jakości PCV. Za sprawą tego znaki BHP można umieszczać nie tylko wewnątrz budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie stracą one swojego świetnego wyglądu i – co niezwykle ważne – nadal pozostaną wyraźne. W wielu przypadkach pokrywane są także warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one zauważalne także przy niedostatecznym oświetleniu. Montaż znaków BHP jest nieskomplikowany każdy.

Nasz adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]