Biżuteria z lampworkami coraz popularniejsza

Zamów lampworki

Z pozoru przypominają barwne cukierki. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to specyficzny typ koralików wykonywanych z gorącego szkła. Niegdyś były produkowane samodzielnie – surowiec rozgrzewano za pomocą zmodyfikowanej lampy naftowej, stąd też określenie lampworki. Obecnie także możemy wykonać je w domu, jednak bardziej trafionym pomysłem okaże się z całą pewnością zakup zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto się na to zdecydować? Do jakich strojów szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak zrobić je nad lampą?

Lampworki – jak powstają?

Lampworki są robione, jak już wspomnieliśmy, nad palnikiem. Dziś w zupełności wystarczy gazowy palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się odpowiednie szkło, jakie w wyniku działania ognia topnieje, zaś to pozwala na nadanie mu najróżniejszych kształtów. Strużki stopionego szkła okręcane są wokół pręcika, przez co każdy paciorek ma dziurkę dokładnie w centrum – to sprawia, że lampworki mogą być wykorzystane do wyrobu kolczyków czy naszyjników.

Kreacje do lampworków

Barwne lampworki świetnie dopasowują się do zwykłych strojów. Najlepiej łączą się z koszulkami z nietypowymi obrazkami, kolorowymi swetrami oraz coraz chętniej noszonymi sneakersami. Nie oznacza to oczywiście, że będą atrakcyjnie wyglądały jedynie przy takich ubraniach – to wyłącznie kwestia pomysłowości.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]