kolczyki kwiatuszki

Kolczyki kwiatuszki – na co dzień i na oficjalne okazje

Od wieków jednym z najważniejszych motywów, z którego złotnicy czerpią pomysły, są kwiaty i ogólnie przyroda. Przyczyn tego jest naprawdę wiele. Wśród głównych z nich wspomnieć wypada zdecydowanie znaczne zróżnicowanie tego rodzaju motywów sprawiające, że biżuteria z kwiatami może być noszona zarówno przez kilkuletnie dziewczynki, jak i dojrzałe kobiety. Nie powinniśmy zapominać też o przyciągającym wzrok designie, którym często wyróżniają się kolczyki kwiatki tudzież inna biżuteria na bazie wzorów florystycznych – albowiem ona doskonale pasuje zarówno do stylizacji casualowych, jak i wytwornych, wieczorowych sukienek. Jak zatem dobrać kolczyki kwiatki, aby ładnie wyglądać?

Kolczyki kwiatki – emaliowane albo inkrustowane drogimi kamieniami

Kolczyki kwiatuszki bywają naprawdę fantastycznym dopełnieniem każdej kreacji – w szeregu przypadków okazują się nawet najbardziej wyrazistym jej akcentem. Żeby tak jednakże było, muszą być odpowiednio dopasowane do konkretnej stylizacji. W przypadku kreacji wieczorowych albo tych ubieranych na formalne spotkania, najlepszym dodatkiem do nich będą naturalnie kolczyki kwiatki ubogacone kryształkami Swarovskiego lub drogimi kamieniami. Kolczyki emaliowane będą natomiast prezentować się lepiej przy mniej oficjalnych, casualowych stylizacjach. Zwróćmy też uwagę na typ ich zapięcia – kolczyki z motywami florystycznymi przeważnie zakłada się na sztyfty. Odrębną grupę stanowią kolczyki produkowane z przedtem sporadycznie używanych w branży jubilerskiej surowców, takich jak drewno, tworzywa sztuczne lub ceramika.

Nie tylko kolczyki kwiatki. Pozostałe motywy florystyczne

Pozostając w dalszym ciągu w kręgu kolczyków kwiatuszków, nie można nie wspomnieć o tym, iż kwiaty nie są jedynym motywem roślinny, który podbił uznanie jubilerów. Sporą popularnością cieszą się także wzory bazowane na sylwetce liści i pędów. Nieco rzadziej występują – choć możemy kupić je u jubilerów – to kolczyki z motywami owoców bądź pełnych roślinnych sylwetek.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]