Kolczyki srebrne

Chcesz zamówić srebrne kolczyki? Koniecznie odwiedź tę stronę

Kolczyki to najbardziej popularny, jak również najchętniej noszony (nie tylko przez kobiety) dodatek. Swoją popularność zapewne zawdzięczają dużemu zróżnicowaniu wzorów, materiałów i możliwości noszenia. Kolczyki są noszone od zawsze i trudno sobie dzisiaj bez nich wyobrazić współczesną garderobę kobiecą. Najbardziej popularne są prawdopodobnie kolczyki srebrne, antyalergiczne, naturalne i zawsze piękne.

Jakie rodzaje srebra spotykamy w kolczykach

Najczęściej spotkać możemy tradycyjny sposób wykończenia metalu, czyli srebro o próbie 925 wypolerowane na wysoki połysk o charakterystycznej jasnej barwie. Bardzo efektowne jest również też srebro rodowane pokryte cieniutką warstwą tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii kolor białego złota i przy okazji chroni srebro przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest także srebro szczotkowane o interesującej matowej powierzchni oraz srebro oksydowane w kolorze grafitu.

Rodzaje zapięć

To, jakie zapięcie wybrać w kolczykach zależy od upodobań osoby, która je będzie nosić. Na rynku dostępne są dwie grupy zapięć – bigle i sztyfty, które z kolei występują w różnych odmianach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Zróżnicowanie rodzajów zapięć pozwala tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]