Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Znajdź mistyczny topaz

Niepowtarzalny wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze zalety topazu mistycznego, który od dawna szczyci się ogromnym uznaniem miłośników ozdób. Choć na pierwszy rzut oka nietrudno pomylić się, że to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są skutkiem odpowiedniej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ gorąca oraz pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. To z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Odcienie topazu mistycznego

Kolory, które ma topaz mistyczny zależą zwłaszcza od metalu, z jakim jest połączony. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że topaz przybiera fioletowy odcień, błękitny z kolei jest skutkiem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Szczególnie dobre skutki daje wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej lub Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich kreacji

Jak w poprzednim akapicie wspomnieliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Chętnie używają go więc do wyrobu naszyjników, pierścionków czy pozostałych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do wieczorowych strojów – świetnie wygląda również w pracy. Istotna okazuje się również mnogość kolorów, dzięki której prościej można dobrać ozdoby do swojej kreacji.