Srebrna biżuteria – stylowa i bezpieczna

Dowiedz się więcej o biżuterii srebrnej

Jest z ludźmi od tysięcy lat i mimo pojawienia się różnych nowatorskich projektów, naprawdę mało ewoluowała. Biżuteria wciąż odgrywa tę samą rolę – jest swoistą dekoracją człowieka, a także umożliwia wyrażenie własnego ja. Nic więc zaskakującego, iż biżuterię równie chętnie zakładają panie i mężczyźni, maluchy i dorośli, ludzie z rozmaitych grup społecznych. Niezależnie od tego, jakie wzory lubimy, prawie za każdym razem biżuteria jest produkowana z tych samych surowców – zazwyczaj ze srebra. Czemu jednak srebrna biżuteria bywa tak chętnie noszona? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, żeby posłużyły przynajmniej kilka dziesięcioleci?

Czemu powinieneś wybrać srebrną biżuterię?

Najważniejszym plusem srebrnej biżuterii okazuje się na pewno fakt, że jej stosowanie pozwala uniknąć różnych schorzeń. Srebro jest antyseptyczne, więc zakładanie srebrnej biżuterii jest rekomendowane osobom, które niedawno przekłuły uszy. Nie wolno nie wspomnieć także o jego atrakcyjności, która łączy się z dość niskimi cenami.

Czyszczenie srebrnej biżuterii

Srebro wytrzyma wiele czasu, jednak powinniśmy odpowiednio je konserwować. Co najważniejsze – nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy pracujemy – może się ona porysować albo pęknąć w kontakcie ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria powinna też być pielęgnowana w wodzie ze spirytusem lub amoniakiem. Trzeba trzymać ją w pudełku z delikatną wyściółką – nie dopuścimy tak do jej uszkodzenia.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]