Wisiorki srebrne

Jeśli chcesz nabyć srebrne wisiorki, koniecznie wejdź na wisiorki.srebrne.net

Srebro od dawna znajduje się wśród najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, doskonale wygląda, a także cechuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – metal ten jest bardzo delikatny, przez co możemy uszkodzić. Jak więc troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Mocne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnych ozdób okazują się szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie należy więc stosować ich do czyszczenia biżuterii, a podczas sprzątania bezwzględnie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Gdzie trzymać wisiorki srebrne?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy stosować kuferki wykładane od wewnątrz miękkim materiałem – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Srebro źle reaguje również na styczność z wilgocią i dużymi temperaturami, które mogą sprawić, że straci barwę albo się odkształci. Zanim włożymy kilka przedmiotów do szkatułki, powinniśmy wcześniej owinąć je miękką szmatką lub włożyć do plastikowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia wyprodukowanej ze srebra biżuterii najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym sprawdzą się również wódka, białko kurze oraz specjalne preparaty. Do czyszczenia srebrnych ozdób musimy korzystać z miękkich szmatek – twarde potrafią uszkodzić fakturę.