Wisiorki z ametystami

Poszukujesz biżuterii z ametystami? Powinieneś odwiedzić ten adres

Ametyst to w oczach wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Brazylii, Paragwaju, Australii i Indiach. Jego złoża znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziesz na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Biżuteria z ametystu miała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Pisma Świętego. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystami, a w watykańskim skarbcu do tej pory znajduje się znany papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w takim połączeniu prezentuje się szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst to kamień harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własną opinię.