biżuteria z topazami, kolczyki z topazami, topazy

Złota i srebrna biżuteria z topazami

Topaz to jeden z najbardziej wytrzymałych minerałów na świecie, przez co jest wykorzystywany do wytwarzania tarczy szlifierskich. Oprócz tego jest również wymieniany wśród najpiękniejszych minerałów, zaś jego zalety od lat są doceniane przez złotników i nabywców ozdób. Może przybierać najróżniejsze barwy – od bieli, przez czerwony, aż po głęboki fiolet. Jest rzadkim kamieniem – wydobywa się go jedynie w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce oraz na wschodzie Europy. Przez złotników jest zazwyczaj obrabiany szlifem wielobocznym, co nadaje mu niepowtarzalnych walorów wizualnych.

Kolczyki i pozostała biżuteria z topazami

Kolor topazu sprawia, że jest on wykorzystywany w szczególności do produkcji biżuterii ze srebra – doskonale łączy się z owym kruszcem. Warto jednak dodać, że na rynku znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – sprzedawane są także wersje złote. Biżuteria z topazami to zwykle kolczyki oraz naszyjniki, ale jubilerzy wytwarzają również innego typu ozdoby. Para złotych kolczyków z topazami to niekiedy wydatek rzędu 1000 PLN, natomiast za wykonane ze srebra zapłacimy aż sześciokrotnie niższą sumę.

Gdzie kupić biżuterię z topazami?

Z uwagi na ich zalety, biżuteria z topazami jest bardzo popularna. By znaleźć wersje szczególnie odpowiadające danym upodobaniom warto więc udać się do paru salonów – zaś to kosztuje sporo czasu. Żeby takich problemów się ustrzec, warto zdecydować się na kupno w internecie. Będzie to wyjście dużo prostsze, a oprócz tego korzystając z sieci możemy także wyszukać pierścionki i naszyjniki w promocyjnych cenach.