Leasing maszyn – jak uniknąć przykrych niespodzianek?

Wielu biznesmenów nie jest w stanie kupić sprzętu potrzebnego do prowadzenia działalności gospodarczej. Pożyczka często nie jest najlepszym rozwiązaniem – po uregulowaniu ostatniej z rat często bowiem bywa tak, iż nabyte akcesoria trzeba zrewitalizować lub znaleźć nowe. Nic zatem dziwnego, iż przedsiębiorcy – szczególnie początkujący – często wybierają leasing. To typ stosunku cywilno-prawnego opierający się na udostępnieniu określonego dobra. Podczas obowiązywania użytkujący dobro zobowiązany jest płacić raty, których ostateczna wartość jest jednak niższa niż w razie kredytu.

Zasady leasingu maszyn

Leasing zwykle kojarzony jest z autami i w istocie szczególnie wielu przedsiębiorców postanawia wyposażyć firmę w wozy tą metodą. Nie oznacza to oczywiście, że leasing pozwala na pokrycie wyłącznie kupna auta. Korzystając z leasingu, przedsiębiorstwa są w stanie bowiem zakupić również w inne potrzebne sprzęty – urządzenia drukarskie lub obrabiarki, sprzęty dla biura, itp. Leasing maszyn trwa najczęściej od 12 do 72 miesięcy.

Leasing maszyn – jaki okaże się odpowiedni?

Znalezienie leasingu maszyn potrafi być równie trudne, co znalezienie korzystnego kredytu. Dlatego przeglądając oferty dobrze zapytać o pomoc doradcę ds. finansów. Pamiętajmy, że pozornie opłacalne oferty mogą okazać się tymi najbardziej kosztownymi – szczególnie, jeśli szukamy umowy na dłuższy okres. Dzięki poradom doradcy bezsprzecznie wydamy mniej, co dla firm jest przecież niewątpliwie najistotniejsze.