Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Dalsze informacje o tym, czym jest mass collect.

Mass collect jest usługą, która pozwala na błyskawiczną weryfikację przelewów. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza pracę małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – na czym polega jego działanie?

Funkcja mass collect jest w rzeczywistości stosunkowo prosta. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi własnego numeru rachunku, który jest zarazem jego identyfikatorem. Takie podejście zdaje egzamin tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest duża ilość klientów, a więc na przykład w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych oraz wszystkich branżach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (m.in. w sieciach siłowni). Opłaty wpływające w usłudze mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, niemniej jednak wcześniejsze przydzielenie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodą zrealizowali oni wpłatę (tradycyjny przelew, przelew z karty albo przelew pocztowy). Korzystanie z mass collect przekłada się także na mniej czasochłonne księgowanie należności aniżeli podczas księgowania przez pracownika, a zarazem na wyeliminowanie możliwych pomyłek często wynikających w trakcie tej czynności.

Bieżące monitorowanie spływu należności – o atutach usługi mass collect

Choć mass collect nie jest obecnie oferowane w większości banków (mają ją między innymi kilka banków spółdzielczych i BNP Paribas) wypada rozważyć jego zastosowanie w przedsiębiorstwie, również takim, które każdego miesiąca obsługuje mniej niż 100 faktur. Wdrożenie mass collect przynosi wszak kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a więc kontrolowanie na bieżąco spływu należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z usługą mass collect banku, ale posiada również funkcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co po kilku miesiącach skutkuje podniesieniem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]