Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Co powinieneś wiedzieć o ładnych miejscach w Małopolsce?

Pomimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, toteż zdarza się, że ciężko odnaleźć się w gąszczu wiadomości o godnych zobaczenia zabytkach oraz planowanych eventach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj stronę opracowaną specjalnie dla turystów

Żeby przybliżyć zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak też o wystawach i eventach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w witrynie? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której prędko odnajdą kempingi, motele i hotele, galerie i zabytki, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Prócz tego dla tych, którzy z najrozmaitszych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. regiony agroturystyczne, zamek na Wawelu oraz czar parków narodowych i krajobrazowych.

Witryna o najciekawszych miejscach w Małopolsce dba również o cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także turystach z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych tatrzańskich miejscowości. Wiadomości zawarte na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale też w między innymi w języku niemieckim, francuskim, słowackim oraz włoskim. Szczególnie przydatna dla cudzoziemców może być także sekcja Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słówka i powiedzenia, które pomogą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie wczasów w Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na terenie Małopolski.

Nasz adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego