Filtry minipleat i filtry z separatorami aluminiowymi – cechy

Dowiedz się więcej o filtrze F7 na https://marss.pl/oferta/filtry-dokladne/filtry-dokladne-minipleat/

Powiedzmy szczerze: stan powietrza w Polsce nie jest najlepszy. Pod tym kątem Polska zajmuje jedno z najdalszych miejsc pośród państw Unii Europejskiej. Każdego dnia przekazywane są nowe ostrzeżenia o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i z tej przyczyny też cały czas poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pomagające radzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w obiektach, gdzie utrzymanie czystości powietrza jest niezwykle istotne (np. w szpitalnych salach intensywnej terapii).

Uniwersalne filtry dokładne typu minipleat

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i stosowane są od wielu dziesięcioleci. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych zakładanych w biurach, budynkach mieszkalnych czy obiektach użyteczności publicznej doskonale zdadzą egzamin filtry dokładne mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie wyłapać pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą też takie zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, pyłki roślin czy włókna. Poszukując filtrów dokładnych F7 czy F9 warto sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale też jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w stalową ocynkowaną ramę charakteryzującą się dużą odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć) i uszkodzenia mechaniczne. Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest standardowo aluminiową siatką po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtrujący złożony jest w mini plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że produkty te posiadają dużą żywotność. Filtry minipleat produkowane są w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie trzeba spełnić wyśrubowane normy czystości

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są natomiast filtry o dalece wyższej przepustowości, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a mocna konstrukcja, także wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i zmiany temperatury, co pozwala na efektywną filtrację w ekstremalnych warunkach (aż do 80°C). Filtry tego typu stosowane są wszędzie tam, gdzie muszą być zachowane najwyższe normy sterylności powietrza, m.in. na liniach produkcyjnych w branży optycznej.

Pochodzenie zdjęcia – marss.pl.

Nasz adres:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46