Co to jest optymalizacja stron internetowych i na czym polega?

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, aby była ona popularna wśród internautów. Ale co zrobić, by nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dzięki dobrze wykonanej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, co sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Co podlega optymalizacji ?

Prawidłowo przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także opublikowanych na niej artykułów i grafiki. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkości wyświetlania, zgodności z ogólnie przyjętymi standardami oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeżeli na stronie znajdują się słowa, na które strona jest pozycjonowana, nie powinno być ich jednak zbyt wiele. Optymalizując grafikę trzeba zwrócić uwagę na objętość plików oraz rodzaj zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być same słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Staranna optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu lepszych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal staje się popularniejszy. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że musi być ona łatwo dostępna dla użytkowników.