CSR i inne raporty danych pozafinansowych

Masz kłopot z przygotowaniem raportu danych pozafinansowych? Zleć to fachowcom

Raporty danych pozafinansowych bywają coraz chętniej przygotowywane przez najróżniejsze firmy. Na ich opracowanie najczęściej stawiają wiodące marki – publiczne koncerny oraz światowe holdingi, ale spotyka się je również w nieco mniejszych spółkach. Najczęściej spotykanym typem raportu danych pozafinansowych okazuje się CSR, a więc raport odpowiedzialności socjalnej. Z informacji, które w nim znajdziemy można wyczytać między innymi jak rozkładają się proporcje kobiet i mężczyzn na kluczowych stanowiskach decyzyjnych, jak ważna jest dla niej ekologia i w jakie akcje charytatywne lokuje środki. Dlaczego zatem warto przygotować raport danych pozafinansowych? O jakich rzeczach nie zapominać podczas jego publikacji, aby dał spodziewane skutki?

Korzyści z opublikowania raportu danych pozafinansowych

Na raport danych pozafinansowych warto zdecydować się w szczególności ze względu na postrzeganie firmy. Wydając raport CSR kreujemy wizerunek firmy zaangażowanej, a to rzutuje zarówno na wzrost ilości kontrahentów, jak i brak problemów z przyznaniem ewentualnych kredytów. Raport danych pozafinansowych oprócz tego umożliwia stworzenie więzi z lokalnymi organizacjami oraz samorządami, a to okazuje się niezwykle istotne dla wszystkich przedsiębiorstw – tak lokalnych przedsiębiorstw, jak i międzynarodowych holdingów.

Przystępny raport danych pozafinansowych

Opracowanie raportu danych pozafinansowych przyniesie spodziewane efekty wyłącznie wówczas, kiedy jego wyniki opublikujemy w przystępnej wizualnie formule. Dlatego po opracowaniu informacji, warto powierzyć przygotowanie publikacji raportu doświadczonej agencji graficznej. Przez to ewentualni klienci łatwo znajdą najistotniejsze dane, a to w ogromnej mierze wpływa na ich opinie o firmie. Nie zapominajmy również, iż raport danych pozafinansowych będzie elementem strategii kształtowania image’u firmy – powinien więc być podobny do publikowanych przez nią materiałów reklamowych.

Nasz adres:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]