Eko gadżety – wbrew pozorom to nie tylko koszulki i długopisy

W ostatnich latach przedmiot ochrony środowiska przeobraził się w jedną z przewodnich spraw, poruszanych arenie międzynarodowej. Konieczność modyfikacji naszego zachowania dotyczącego odpowiedzialnego zużycia surowców, krok po kroku przebija się do każdej sfery życia, także do świata marketingu. Dzisiaj zarówno duże spółki, jak i drobne firmy, podejmują wiele starań, żeby być eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę otaczającego nas świata mogą one zademonstrować konsumentom na wieloraki sposób, również przez użycie w działaniach promocyjnych ekologicznych gadżetów reklamowych.

Eko gadżety promocyjne z surowców powtórnie przetworzonych

Eko gadżety to artykuły promocyjne, ale wykonane z surowców szybko degradowalnych albo powtórnie przetworzonych. Są to też gadżety z tekstyliów bez domieszek tworzyw syntetycznych, które mają praktyczne zastosowanie i których właściciel nie pozbędzie się zbyt szybko. Powoduje to, iż korzystanie z nich w niewielkim stopniu wyrządza szkodę środowisku. Do eko gadżetów reklamowych kwalifikuje się również te towary, które wytworzono z PP, czyli z polipropylenu. Mimo, iż to polimer, łatwo poddaje się on przetworzeniu, a kiedy staje się to już niemożliwe, w trakcie jego rozkładu nie wytwarzają się niebezpieczne gazy.

Eko gadżety reklamowe – koszulki oraz portmonetki

Można sądzić, iż w ofercie hurtowni nieczęsto napotyka się szeroki wybór ekologicznych gadżetów reklamowych. To nieprawda! Już sama oferta odzieży reklamowej jest gigantyczna – można zlecić nadruki na t-shirtach z bawełny, w przeróżnych fasonach (dziecięcych, męskich i damskich), a także w licznych barwach. Nadruki reklamowe nanoszone są na bawełniane i jutowe torby, dostępne nie tylko w formie popularnych toreb z uszami, ale także np. plecaków w kształcie worka. Pozostałe atrakcyjne gadżety tego rodzaju to rzecz jasna długopisy, które wytwarza się ze zrolowanego papieru lub z bambusa, eko puszki z biodegradowalnych polimerów, papierowe kubki na gorące napoje, a także portmonetki.