Kilka słów o kortach tenisowych

Sprawdź więcej szczegółów o kortach tenisowych Kraków na teniskrakow.pl

Hale zadaszone, wyposażone w oddzielne źródło światła oraz w pełni innowacyjne stanowią nowoczesne korty tenisowe. Obiekt taki musi zapewniać że adepci tenisa nie nabawią się niebezpiecznych obrażeń, na które wyjątkowo narażone są kolana i ścięgna. Dobrze więc udawać się na korty o powierzchni elastycznej, co jest wskazane szczególnie dla tenisowych debiutantów. Rozgrywki na trudniejszej nawierzchni możemy rozpocząć, kiedy osiągniemy większe umiejętności.

Podnieś swoją kondycję na kotrach tenisowych

Korty tenisowe to znakomita sposobność do spędzenia wolnego dnia w czynny sposób. Uprawianie sportu niebywale wpływa na odporność organizmu, lecz trzeba być świadomym tego, że sport ten to dyscyplina obligująca do posiadania dużej tężyzny fizycznej, dokładności i umiejętności. Początkowe rundy na korcie mogą być problematyczne, ale u boku profesjonalnego trenera z łatwością opanujemy tajniki tenisa ziemnego. Ryzyko pojawienia się urazów zmniejszamy biorąc udział w rozgrywkach na komfortowych kortach tenisowych. Możemy także trenować na obiektach zamkniętych, które przy polskich warunkach pogodowych są niezbędne.

Korzystanie z kortów tenisowych nie musi być kosztowne

Tenis ziemny od dekad uchodzi za niezwykle snobistyczny. Nie należy rzecz jasna do niekosztownych, zwłaszcza kiedy dołączymy koszt nabycia tenisowego wyposażenia, ale zawsze jest alternatywa użyczenia potrzebnych piłeczek. Zatem jeśli myślimy o tym, żeby grać tylko amatorsko wybierajmy takie korty tenisowe, które dają możliwość wypożyczenia rakiet tenisowych dobrej marki.

Nasz adres:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]