Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/ znajdziesz więcej informacji o trekkingi Himalaje

Łańcuch Himalajów razem z położonym dość blisko pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływ na to ma niemało czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie napomknąć również o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stanowią pole rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego globu. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też wśród zwykłych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na początku warto podkreślić, iż jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Kłopoty powoduje także sama organizacja podróży – rezerwacja biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Wobec tego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w te góry. Kolejną zaletą jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z oczywistych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje lub Karakorum sporadycznie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, iż te masywy są poza ich zasięgiem, bowiem często organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Shishapangma czy Lhotse. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale także możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków i podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]