Lubisz wyzwania? Wyprawy w góry są dla Ciebie!

Nigdy wcześniej nie widziałeś tak fantastycznej oferty wypraw górskich!

Wiele osób spędza swój wolny czas wędrując po górach. Zwykle rozpoczynają od wędrówki po polskich Tartach, wraz z upływem czasu jednak już im to nie wystarcza. Szukają nowych wrażeń – ich pragnieniem stają się wyprawy w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty znajdujące się w dalekich od Polski rejonach stają się dzisiaj osiągalne.

Wyprawy w góry wysokie – jak się zorganizować?

Aktualnie przed miłośnikami górskich wypraw otworem stoją tak polskie i słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc), ale także najwyższe szczyty Azji, Afryki czy Meksyku. Bez wątpienia ogromnym udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest funkcjonowanie na polskim rynku agencji trekkingowych, które organizują wyprawy na Kazbek bądź Elbrus. Oczywiście pomoc agencji bardzo dużo upraszcza, ale jej przewodnicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Potrzebna jest sprawność fizyczna, która pomoże nam znieść długą wędrówkę z niezwykle ciężkim, ważącym nawet 15 kilogramów plecakiem z dobrej jakości sprzętem oraz dostosowaną do warunków klimatycznych odzieżą.

Wyprawy górskie – jakie wymogi stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od wszystkich, którzy decydują się wziąć udział we wspinaczce wysokogórskiej – na Elbrus, bazę pod Annapurną, Pik Leninabądź Mount Everest – wymaga się pewnej praktyki w podobnych do takich ekspedycjach, ponieważ im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu oraz poruszania się w zespole, którego członkowie wzajemnie się zabezpieczają liną – to wymogi, które powinno się koniecznie spełnić. Nie można zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Liczy się więc umiejętność pracy w zespole. W czasie wyprawy górskiej niezbędne jest pełne dostosowanie się do decyzji podejmowanych przez prowadzącego grupę.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]