Szlaki trekkingowe w Dolomitach

Dolomity trekking. Zdobądź więcej wiadomości.

Pasjonaci aktywnego wypoczynku na pewno przebyli nieomal wszystkie trasy trekkingowe w Polsce położonych w Tatrach, w Karkonoszach i w Bieszczadach. Nie ulega wątpliwości, iż są one porywające, aczkolwiek osoby często uprawiające ten typ sportu z czasem pragną zasmakować podekscytowania płynących z wypraw po nieznanym sobie terenie. Dlaczego więc korzystać tylko z szlaków w Polsce, gdy można zachwycać się zdumiewającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne baszt skalnych, stromych turni i ostrych grani

Dolomity, czyli pasmo górskie leżące w całości w Południowych Alpach Wapiennych, wyróżniają się pokaźną liczbą poszarpanych grani, turni i baszt skalnych, które w ciągu dnia pod wpływem promieni słonecznych zmieniają swoją barwę. Jest to też jeden z najurokliwszych masywów górskich Europy (jeśli nie całego świata!), nie dziwi zatem, że w pierwszej dekadzie XXI wieku dodano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w tym paśmie górskim występują wysokie pionowe skalne ściany, dość spadziste stoki i liczne urwiska, oznaczono w nich także sporo prostych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzą sobie osoby mające już doświadczenie w trekkingu.

Brenta i szczyty Tofanów – co warto podziwiać podczas trekkingu w Dolomitach?

Początkujących entuzjastów trekkingu z pewnością oczaruje wyprawa przez ten masyw górski po via ferratach, to znaczy po szlakach turystycznych, które zostały wyposażone w liny asekuracyjne. Plan wycieczek tego typu jest tak opracowany, aby ich uczestnicy mieli czas na naukę zasad asekuracji, a także procedur przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej doświadczeni i posiadający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przejścia trasą po Brencie, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla wielu osób bardzo trudna, lecz ten, kto będzie w niej uczestniczył z pewnością jej będzie ją pamiętał przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić również interesująco zimowe miesiące, poruszając się po mniej stromych obszarach na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się między innymi szczytami grupy Dolomiti di Sesto oraz wierzchołkiem Averau.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]