Górskie wyprawy przybierają wiele postaci. Od powolnych spacerów po prostych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez całodniowe, piesze wędrówki po szlakach plasujących się wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. By uczestniczyć w trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (zarówno oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również zdolność posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Jednakże za nieraz gigantyczny trud zyskujemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i obcowania z dziewiczą przyrodą.
Skala trudności trekkingów
Skala trudności jest zależna od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Zawodowcy klasyfikują 3 poziomy trudności pieszych wypraw w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do większego wysiłku. Drugi poziom trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej i co najmniej podstawowego doświadczenia w górach – chociażby w Tatrach. Ostatni poziom to wycieczki dla jednostek z doskonałą sprawnością, znajomością natury wysokich gór i orientujących się w użyciu sprzętu, a także przyzwyczajonych do mało komfortowych warunków biwakowania w toku wielodniowej wyprawy.
Trekkingi – Alpy i Himalaje
Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich górach. W Polsce amatorzy tego typu rozrywki bardzo upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli zaś chodzi o inne góry Europy, dużą popularnością szczycą się Alpy, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, Karpaty Wschodnie, jak również bałkańskie Góry Przeklęte. Najbardziej doświadczone w trekkingu osoby powinny zaś spróbować swoich sił w czasie wycieczki w Andach, Karakorum bądź Himalajach.
Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko
Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail:
[email protected]