Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Kilimandżaro wyprawa. Uzyskaj więcej informacji na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/

Wspinaczka na górskie szczyty to cel licznych podróżników, którzy kochają ekstremalne wyjazdy. Niezapomnianych wrażeń na pewno zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Dlaczego warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Podróżników zachęcają przede wszystkim przepiękne widoki, sposobność ujrzenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku, jak również znikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Mawenzi, Shira i Uhuru. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymaga solidnego przygotowania – ze względu na sporą wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast kapryśne warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów znacznym wyzwaniem. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą wyróżniać się świetną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią marsz przez około 7 do 9 godzin dzień za dniem.

O czym trzeba pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw febris flava, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy wskazane jest również zaopatrzyć się w leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się ochroni również właściwa profilaktyka – stosowanie preparatów odpędzających insekty, a także zakładanie odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A co zrobić, żeby zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]