wyprawy, wyprawy górskie

Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, zniewalające widoki, a także element sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i pokonywaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi zatem to, iż wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od lat cieszą się nieprzerwaną popularnością. Zróżnicowany poziom trudności poszczególnych tras powoduje, że każdy – również kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może jednak sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane problemy mogą okazać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od Polski. W takich sytuacjach wskazane jest skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je doświadczony przewodnik, nie oznacza jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – popularne cele

Dużą popularnością wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Himalaje oraz Karakorum, niemniej jednak z uwagi na wysoki poziom trudności i spore koszty nie każdy sympatyk trekkingów decyduje się na taki wyjazd. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Ponadto polskie firmy organizują także wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]