Alternatywa dla kajaków – rafting po Dunajcu

Odpoczynek na rzekach kojarzymy przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To zabawa i metoda podróżowania, który jest w naszym kraju znany od ponad stu lat i w dalszym ciągu znajduje nowych miłośników. W ostatnich kilku latach doczekał się jednakże poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o górskim, porywistym charakterze. Zapewnia on dużo większych wrażeń od spływu kajakiem, a w tym samym czasie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się krajobrazami niedostępnymi dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy po Dunajcu – dla kogo?

Turyści wybierający rafting po Dunajcu nie mają obowiązku posiadać konkretnych kwalifikacji – organizatorzy takich usług dostosowują skalę trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie oczywiście umiejętność pływania i obsługi wioseł, uzyskana przykładowo w kajaku lub kanadyjce. Miejmy przy tym na uwadze, że spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wypraw. Aby bez przeszkód poradzić sobie z bystrym nurtem oraz przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej kondycji i lubić aktywne, także nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting Dunajcem – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy wynagradzają przepiękne widoki. Rafting po Dunajcu to idealna sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać porywające krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca należą bowiem do najbardziej przyciągających krajobrazowo rejonów Polski, a – można powiedzieć – i całej Europy. Rafting Dunajcem to także doskonała alternatywa dla miłośników adrenaliny, albowiem szlak bogaty w wiele przeszkód i meandrów dostarczy wielu niezapomnianych emocji.