Poznaj góry od podszewki – o kursach górskich pod okiem specjalistów

Pełna oferta zimowego kursu turystyki wysokogórskiej znajduje się tu.

Góry bywają niebezpieczne, ale również są urzekające. W zasadzie co parę dni, a najczęściej w okresie, kiedy urlopowicze tłumnie odwiedzają popularne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane u podnóży słynnych szczytów, docierają do nas informacje o nowych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez należytego przeszkolenia wybrali się na wyprawę trasą o znacznej trudności. Wobec tego tym, którzy kochają wysokie góry i chcą nauczyć się przemieszczać po nich odpowiedzialnie, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie z orientacji w terenie, asekuracji i chodzenia w rakach

Najlepszym sposobem, aby posiąść niezbędną wiedzę jest uczestnictwo w wieloaspektowym szkoleniu prowadzonym przez specjalistów z każdej z najważniejszych sfer powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, czyli przewodników górskich, instruktorów wspinaczki i ratowników górskich. Dzięki ich instrukcjom partycypanci kursu górskiego nauczą się m.in. prawidłowego poruszania się na rakietach śnieżnych oraz w rakach, posługiwania się czekanem, asekuracji, autoasekuracji i sposoby ratowania się przy upadku, poruszania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co kluczowe, kurs górski uczy uczestników podstaw orientacji w terenie, medycyny górskiej i survivalu, które okazują się konieczne w razie różnych niefortunnych wypadków. Szkolenie pokrywa także reguły poprawnego działania w czasie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada wieloletnie doświadczenie jako realizator ekspedycji w łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (na Słowacji, w Austrii oraz w Polsce) w niedużych grupach, które najczęściej mają nie więcej niż sześć osób. To sprawia, że przyswajanie umiejętności ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność ofiarować każdemu z uczestników szkolenia odpowiednią ilość czasu i uwagi, by mogli oni efektywnie przyswoić sobie fundamentalną wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się w górach.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]