Szkoła tenisa dla dzieci

Więcej informacji o usługach świadczonych przez szkołę tenisa dla dzieci Kraków

Aktywność ruchowa jest niezbędna oraz pożądana w wszelkiej formie, natomiast nie wszystkie dzieci lubią aktywność, w postaci zażywania ruchu. Jak zachęcić je do wysiłku? Do wyboru jest wiele różnych form, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Jest to nie tylko niebanalny sposób wykorzystania czasu, ale jest także interesującą zachętą dla dzieci, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Można rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie doświadczenia z tenisem, bo już czterolatki mogą uczestniczyć w zajęciach. Początkujący tenisista będzie potrzebował odpowiedniego sprzętu, który zapewni mu komfort gry, skuteczną naukę oraz satysfakcję.

Tenis dla dzieci – jak zacząć?

Kiedy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na wybór sprzętu do gry. Powinniśmy dokładnie przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to niezwykle trudna technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do lekcji. Szeroki asortyment wielu sklepów umożliwia nam dobór profesjonalnej rakiety. Przy podejmowaniu decyzji należy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, bo uniemożliwi to pełne wykorzystanie możliwości jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie wymiary powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie ważną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie wiemy, jakie parametry są właściwe dla dziecka należy zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który skutecznie doradzi w sprawie doboru sprzętu. Pomocne są również treści umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, ale tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Wiek dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, warto to odpowiednio wykorzystać i zapisać na zajęcia tenisa już małe dziecko. Pytanie, które pojawia się najwcześniej, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy grupowo.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna okazja do zawierania znajomości, poznawania różnych stylów gry. Co więcej tenis grupowy gwarantuje niezwykłą atmosferę i mobilizującą rywalizację sportową.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Kursy w formie indywidualnej najlepiej sprawdzą się u uczestników, którzy wolą uczyć się samodzielnie, biorąc pod uwagę własne umiejętności. Wykwalifikowany nauczyciel rozwinie taktykę gry waszej pociechy i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Nasz adres:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]