Długowieczna stolarka okienna – zainwestuj w drewno

Szczelne okna stanowią jeden z najważniejszych części składowych każdej nieruchomości. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na montaż stolarki drewnianej, która pod wieloma względami przerasta okna z PCV. Skąd tak duża popularność modeli drewnianych? Sprawdziliśmy to!

Stolarka okienna – eleganckie i stylowe

Dostępne na rynku okna drewniane wyglądają niezwykle stylowo, a dodatkowo mają również bardzo dobre parametry techniczne. Jak wskazują producenci, stolarka drewniana charakteryzuje się niskim wskaźnikiem przepuszczalności cieplnej, co zdecydowanie zmniejsza koszty związane z ogrzewaniem mieszkania. Takie okna bardzo dobrze wygłuszają wszelkie hałasy z zewnątrz, a także nadają się do zastosowania na dużych powierzchniach. Spotykają się również z dużym zainteresowaniem właścicieli nowoczesnych domów energooszczędnych. To nie wszystko – stolarka okienna może być malowana, a w razie jakichkolwiek uszkodzeń nie trzeba jej od razu wymieniać. Specjaliści wyliczają, że odpowiednio konserwowane okna mogą przetrwać w nienagannym stanie nawet 150 lat.

Stolarka okienna – innowacyjne okna rozwierane i harmonijkowe

Przedsiębiorstwa produkujące stolarkę drewnianą proponują obecnie bardzo szeroki wachlarz asortymentu – okna rozwierano-uchylne z mikrowentylacją, harmonijkowe, a także wiele innych typów okien, które gwarantują wygodę domownikom. Co więcej, można także zdecydować się na montaż specjalnych szyb – przeciwsłonecznych oraz przeciwpożarowych, które pomagają zadbać o bezpieczeństwo nieruchomości oraz ogólny komfort. Podczas produkcji stosuje się wiele rodzajów drewna, np. dąb, modrzew, a także gatunki mniej znane – takie jak meranti. Chcesz zainwestować w okna drewniane? Możesz wybrać modele ze stylowymi szprosami lub bez. Stolarka drewniana znakomicie oddaje także charakter zabytkowych budynków i jest często stosowana w kamienicach.