Naturalny kamień – piaskowiec elewacyjny

Piaskowiec elewacyjny to komponent powszechnie stosowany na ulicach i skwerach. Dominuje nie tylko jako materiał ozdobny wewnątrz budynków, ale też na zewnątrz. Co tak naprawdę przesądza o jego powszechnym wykorzystywaniu? Sprawdźmy to.

Kiedy używany jest piaskowiec elewacyjny?

Niezwykle rozpowszechnionym materiałem wykorzystywanym w czasie wykańczania budynków mieszkalnych oraz posesji jest piaskowiec elewacyjny. Dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych – od jasnego, przez różowy aż po brunatny. Poszczególne warianty piaskowca różnią się od siebie barwami, fakturą i formą – wyróżniamy płytki spłaszczone, pofałdowane, błyszczące, o łamanych obrzeżach. Niektóre gatunki piaskowca mienią się delikatnym blaskiem, dzięki użyciu odrobiny kwarcytu. Dlatego piaskowiec znakomicie sprawdza się w jako element dekoracyjny – w domach, na tarasach i jako materiał elewacyjny. Stanowi doskonały element na ścieżki ogrodowe, grille, a nawet wykończenie posesji.

Piaskowiec elewacyjny sprawdzi się w ekstremalnych warunkach

Niezwykle ważną właściwością piaskowca jest jego niezwykła niewrażliwość na negatywne warunki zewnętrzne. Płyty elewacyjne są w stanie prezentować się estetycznie przez co najmniej kilkadziesiąt lat. To materiał w 100 proc. naturalny, który opiera się działaniu wiatru, wzmożonych opadów i będzie stanowić ogromny walor dla naszej nieruchomości. Na rynku znajdziemy wiele odmian płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych wydobywanych w Polsce, jak i zagranicznych.