Nie tylko do zabytków – okna skrzynkowe

Więcej szczegółów o okna skrzynkowe producent

Okna skrzynkowe kojarzymy w szczególności z zabytkowymi obiektami. Nierzadko zauważyć je możemy w starych gmachach, wiejskich domkach lub pałacach. Obecnie są one wytwarzane zwłaszcza z myślą o założeniu w tego typu, bo użycie tego typu okien oczekiwane jest przez urzędników. Warto przy okazji zaznaczyć, że z uwagi na ich walory wizualne coraz częściej montowane są także we współczesnych obiektach. Tym bardziej, że obecne wersje są tak samo wydajne, co okna wyprodukowane starymi technikami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są produkowane?

Jak skonstruowane są okna skrzynkowe?

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Zbudowane są z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest powietrze. Jest to swego rodzaju izolacja, która chroni wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w zabytkowych budynkach nierzadko podzielone są na cztery części – dwa górne, mniejsze skrzydła są zamykane oddzielnie i kiedyś służyły do wietrzenia wnętrz. Taka budowa szczególnie dobrze zda egzamin w budynkach zbudowanych przed laty – na przykład domach z czerwonej cegły.

Wykonanie okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, tak jak inne rodzaje, muszą być zrobione z właściwego drewna. Dotychczas najczęściej sięgano po sosnę czy dąb, jednak od niedawna ich producenci stosują także drewno egzotyczne. Gatunki takie jak np. meranti okazują się bowiem o wiele bardziej odporne na działanie deszczu, powietrza i ekstremalnych upałów.

Nasz adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]