Niezbędne elementy budowlane – szalunki

Więcej szczegółów o szalunkach Kraków

Szalunki, nazywane również deskowaniem, to krótkotrwałe konstrukcje umożliwiające stawianie ścian budynków. Z reguły stosuje się je w przypadku wylewania ścian z betonu – wówczas są one konieczne do tego, by stosownie je ukształtować i zapobiec rozlewaniu się kompozytu. Ponadto szalunki stosuje się także w czasie stawiania obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia przygotowanie przestrzeni na drzwi, bramy oraz okna. W tym wpisie objaśniamy, z czego wykonane są współczesne szalunki i gdzie inwestorzy mogą je nabyć.

Systemy szalunków

Klasycznym typem szalunków jest struktura wykonana z mocnych sklejek zespolonych ze sobą za pomocą gwoździ czy też drewnianych desek, którą można użytkować powtórnie po rozebraniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże kłopotliwa – wielu inwestorów oraz wykonawców decyduje się więc na zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – struktur przeznaczonych do szybkiego i łatwego rozkładania oraz składania. Tego rodzaju szalunki wykonuje się z metalu, sklejki bądź drewna, jak również zestawiać dwa albo trzy surowce. Zazwyczaj jednakże stosuje się sklejkę – przede wszystkim z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a konstrukcję łączą narożniki, belki, łączniki i głowice ze aluminiowe bądź stalowe.

Wynajęcie szalunków – nie ma potrzeby ich nabywać?

Firmy na co dzień zajmujące się pracami budowlanymi mają swoje szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku brygad, które świadczą odmienne usługi i inwestorów, którzy planują planujących postawić pojedynczy obiekt. Kupno wszystkich elementów niezbędnych do wykonania szalunku byłoby całkiem odpowiedzialne finansowo . Dużo lepszym wyjściem jest wypożyczenie szalunków.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]