Okna drewniane

Mimo, że u dystrybutorów możemy kupić ostatnimi laty mnóstwo nowych surowców, to producenci okien i tak często sięgają po drewno. Jest sprawdzone, cenione przez klientów i ma naprawdę wiele dobrych stron. Czemu więc powinniśmy zdecydować się na okna drewniane? Co osiągniemy dzięki takiemu rozwiązaniu?

Okna drewniane świetnie wyglądają

Najważniejszą mocną stroną okien drewnianych jest niewątpliwie ich wygląd – ani modele zrobione z PCV, ani też z odmiennych surowców nie dorównują im wizualnie. Relacje ich właścicieli są dowodem na to, że, że okna drewniane w ogromnej mierze wpływają na humor lokatorów i pełnią funkcję ozdoby wnętrza.

Okna drewniane – świetna izolacja

Odpowiednio konserwowane okna drewniane świetnie oddzielają mieszkanie od najróżniejszych hałasów. Okazują się także niezastąpione, jeśli ważne jest zapewnienie właściwej temperatury – także w najtrudniejszych warunkach pogodowych, posiadacze okien drewnianych śpią bez obaw.

Wytrzymałość okien drewnianych

Okna drewniane cenione są z uwagi na cechującą je odporność. Dobrze założone i na bieżąco naprawiane, posłużą w danym miejscu prawie sto lat. Kiedy natomiast opatrzy nam się ich malowanie, jesteśmy w stanie ulepszyć go bez najmniejszych problemów – wystarczy przemalować skrzydła.

Serwisowanie okien drewnianych

Okna drewniane potrzebują jednak specjalnej dbałości. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na impregnacje, gdyż woda może sprawić zwiększenie się ich rozmiarów. Więcej problemów sprawi też utrzymanie okien zamontowanych na nasłonecznionej stronie budynku – potrzebują one bowiem regularnego lakierowania.