Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

Chcesz kupić podpory Peri? Odwiedź ten adres

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. W jaki sposób są stosowane? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich funkcja

Wśród szalunków wyróżniamy deskowania ścienne, do wykopów oraz podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj używany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią również drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezastąpione w czasie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala używać ich w rozmaitych sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się znaczną wytrzymałością, są również proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Wśród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również elementy produkowane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się wysoką jakością, przemyślaną strukturą oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w najtrudniejszych warunkach. Obecnie sporo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny sprawiają, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]