sklejka Peri, sklejka szalunkowa Kraków

Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Deski szalunkowe to istotny element szalunków. Tę rolę mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego materiału, jednakże zazwyczaj stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem wybudować budynki z murami wykonanego z tego materiału. Szalunki mają też zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na wykonanie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wytwarza

Kiedyś w szalunkach z reguły wykorzystywane były deski z litego drewna. Te aczkolwiek były drogie, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – zwykle źle radziły sobie z wilgocią. W związku z tym obecnie stosowana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z wielu gatunków drewna – przeważnie z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi częstokroć wykorzystywany rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Przedsiębiorstwa budowlane dysponują zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami umożliwiającymi jej łączenie. Jeżeli jednak planujemy budowę domu lub garażu na własną rękę, nie ma konieczności zakupu wszystkich elementów szalunków – możemy je wynająć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma oferuje także wynajem innych akcesoriów niezbędnych do ustawienia szalunków – m.in. łączników i głowic.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]