szalunki, wynajem szalunków

Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych na budowach technik. Na czym się opiera? Szalunek to swego rodzaju forma, którą wypełnia się betonem – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są ze sklejki, ale spotyka się również konstrukcje wykonane ze stali, a niekiedy nawet tworzyw sztucznych. Innymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają wypracowanie odpowiednich efektów. Jednak ze względu na spore ceny nie zawsze ekipy remontowe mają własne szalunki. Jeśli okażą się niezbędne, mogą bowiem po prostu je wynająć – tym bardziej, że wynajem szalunków to aktualnie naprawdę popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich ekip?

Kupno swoich szalunków będzie trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, są one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością danej firmy, dobrze rozważyć atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Głównie z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków parę razy w sezonie będzie bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze nadmienić również o funkcjonalności, gdyż trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować pokaźne koszty.

Jaka firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je zapewni. Jak ją wybrać? Warto zdecydować się na ofertę firmy specjalizującej się w dostawach sklejki dla firm budowlanych – dzięki temu otrzymamy pewność, iż szalunki okażą się solidne i praktyczne. Bardzo istotna okaże się również troska o korzystającego z usługi – w sytuacji, gdy coraz bliższy jest czas startu prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W przypadku wątpliwości dobrze z kolei skorzystać z internetu, by dowiedzieć się, co o ofercie danego przedsiębiorstwa sądzą dotychczasowi kontrahenci.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]