Zalety okien drewnianych

Uzyskaj więcej informacji o okna drewniane producenci

Okna drewniane przez wieki były najchętniej wybieranym rodzajem okien. Następnie zostały wyparte przez modele wykonane z tworzyw sztucznych, ale dziś znów zwracamy uwagę na ich zalety. Dobrze wykonane oraz serwisowane okna drewniane mogą wszak wytrzymać co najmniej tyle lat co okna z PCV, zaś ich kupno pochłonie porównywalną sumę. Poza tym w poszczególnych sytuacjach ich zastosowanie okaże się niezbędne – czasem po prostu nie sposób zdecydować się na któryś z nowszych typów. W jakich przypadkach więc należy je wybrać? Z czego są produkowane?

Produkcja okien drewnianych

Okna drewniane wytwarzane są jedynie z niektórych rodzajów drewna. Aktualnie najczęściej stosuje się sosnę, jesion i dąb. Ze względu na odporność na wodę i promienie UV, wytwórcy stolarki okiennej coraz chętniej sięgają po drewno egzotyczne – meranti, mahoń lub teak. Te ostatnie są trochę droższe, ale powinniśmy pamiętać, że wymagają rzadszych napraw i lepiej radzą sobie w trudnych warunkach. Dla wielu osób ich plusem jest też to, iż często wyglądają korzystniej niż modele wyprodukowane z krajowych rodzajów drewna.

Kiedy zdecydować się na okna drewniane?

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako zamienniki produktów plastikowych – są w porównaniu z nimi tańsze, zaś sprawują się tak samo dobrze. Okna drewniane, a w szczególności skrzynkowe, bywają też stosowane w czasie rekonstrukcji zabytkowych posesji. Wykorzystanie innych surowców może wszak skutkować problemami w kontaktach z konserwatorem – grożącymi nawet dużymi mandatami.

Nasz adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]