Digital painting – jak opanować Photoshop i inne popularne programy

Więcej informacji o Photoshop digital painting.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci próbują podążać drogą cyfrowego postępu. Talent do malarstwa tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, aby zdobyć zatrudnienie w branży filmowej czy gamingowej, bowiem te gałęzie rozrywki na etapie kreowania świata przedstawionego czy postaci korzystają głównie z specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Wiedząc o tym ogromna grupa początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast stara się przyswoić sobie popularne programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – nieograniczona wolność dla twórców

Istnieje wiele programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop, który mimo iż powstał jako software do obróbki fotografii, szybko został podstawowym oprogramowanie game developerów oraz ilustratorów. W rezultacie powodzenia Photoshopa pojawiły się inne podobne programy, jak między innymi ArtRage, Krita czy Affinity Photo, w których przy zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przypominające obrazy wykonane farbami akrylowymi, gwaszem lub akwarelą. Malarstwo cyfrowe daje twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość korygowania nieudanych maźnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Digital painting – nauka pod okiem instruktora

Na ogół lekcje malarstwa cyfrowego odbywa się w podobny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Rzecz jasna pierwsze próby warto podjąć samemu, niemniej jednak żeby rozwinąć w pełni swój warsztat, a przy tym poznać istotne metody używania pędzli oraz wszystkie funkcje oprogramowania, rekomendujemy wziąć udział w kursie opracowanym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie lekcje malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do przeróżnych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum technik jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż jedynie podstaw funkcjonowania programu. Ważne jest natomiast, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z autorem szkolenia.

Nasz adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]