Nauka angielskiego

Najważniejszy z języków europejskich – angielski

Biorąc pod uwagę fakt, że język angielski przydatny jest prawie wszędzie (przy wymianie handlowej, w turystyce, polityce, a również w życiu codziennym), można powiedzieć, że stał się on najważniejszym z języków europejskich. Owa przydatność posługiwanie się angielskim powoduje pojawianie się szkół nauczających języków obcych.

Nauka języka angielskiego w domu

Języka angielskiego jest łatwo uczyć się w domu, ze względu na to, że pomoce do jego nauki są szeroko dostępne. Każdy sklep z książkami ma w ofercie książki do nauki tego języka oraz literaturę angielską w oryginale. W języku angielskim nagrana jest również większość nowoczesnej muzyki oraz produkcji filmowych. Jesteśmy otoczenie przez angielski nawet jeśli mieszkamy w kraju, gdzie nie jest on językiem urzędowym, warto więc wykorzystać każdą okazję, by się z nim osłuchać.

Szkoły językowe uczące języka angielskiego

Każda ze szkół językowych daje swoim studentom możliwość wyboru z kilku rodzajów kursów językowych i metod nauczania. Jedną z możliwości do wyboru jest program nauki DIRECT English.

DIRECT English to nowoczesny sposób na błyskawiczną naukę. Jest oparty na Metodzie Bezpośredniej, czym nieco podobny jest do popularnej na polskim rynku Metody Callana.

Kolejną opcją jest program GENERAL ENGLISH – nawiązujący do metody komunikatywnej. Stworzony jest dla studentów chcących rozwinąć całościową, praktyczną znajomość języka, ułatwiającą rozmawianie w wielokulturowym towarzystwie. Efekt jest tym lepszy, że zajęcia są powierzane zazwyczaj 2 lektorów: Polakowi oraz native speakerowi.

Popularnym rozwiązaniem są też konwersacje, polegające na nauce poprzez prowadzenie rozmów po angielsku.

Zarówno jedną, jak i drugą metodę nauczania tego języka, a także konwersacje z języka angielskiego oferuje szkoła językowa Archer School. Szczegóły oferty znaleźć można na stronie internetowej www.archerschool.pl.