Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

Pełna oferta skitur znajduje się tutaj.

Większość osób wyjeżdżających w góry w okresie zimowym, udaje się tam zwykle jedynie po to, żeby oddać się szaleństwu na nartach lub na snowboardzie. Tymczasem nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcą przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz uczestniczyć w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Skitury – jazda terenowa na nartach

Obecnie turystyka narciarska przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już sztampowego wypoczynku w górskim domku i okazjonalnego zjazdu z przepełnionych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają zaznawać ich czaru w trakcie dość intensywnych, lecz niezwykle satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana tylko dla obytych w górach narciarzy, którzy opanowali dobrze technikę jazdy i którzy potrafią też używać raków oraz czekanu. Czemu? Przemieszczanie się z dala od dostosowanych dla turystów tras, jest po prostu znacznie trudniejsze. Wymaga też posiadania lżejszych butów oraz nart.

Skitury – nie tylko Bułgaria i Włochy

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie bardzo popularnymi destynacjami wśród miłośników skitur są bez wątpienia włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie wyśmienicie dadzą sobie radę także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie nie muszą jednakże ograniczać się tylko do wypadów organizowanych w granicach Europy – na nartach można przebyć łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– są tam wspaniałe warunki do tego typu wypraw. Podczas takiej skitury główną atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal, który leży na wysokości przeszło 4000 m n.p.m. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego typu przygodzie w górach, które nie wiedzą, która wyprawa będzie właściwa do wykazywanych przez nie umiejętności, mogą liczyć na doradztwo instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]