Podłoża ogrodnicze do dachów zielonych

Projektowanie ogrodów wymaga stosowania odpowiednich produktów, które pozwolą wyhodować bujną roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najbardziej popularne i jakie rośliny można na nich hodować?

Podłoża ogrodnicze – profesjonalne mieszanki do Twojego ogrodu

Użycie dobrego podłoża ogrodniczego pozwoli pozyskać bujną roślinność, dlatego niezwykle istotne jest dobranie najlepszych składników. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie pojawiła się bujna roślinność, której nie zniszczą niesprzyjające czynniki atmosferyczne? W sklepach znajdziemy wiele rodzajów substratów ogrodniczych, które zapewnią maksymalne efekty. Niektóre gatunki roślin potrzebują szczególnych warunków – w takim przypadku zalecane jest stworzenie im środowiska zbliżonego do naturalnego. W skład podłoży dostępnych na rynku wchodzą np. ziemia kompostowa, materiały sztuczne, perlit, kora. Ziemie odróżniają się od siebie właściwościami fizycznymi, odczynem PH i zawartością azotu.

Podłoża ogrodnicze – substraty intensywne i ekstensywne

Ogród na dachu był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest obecnie bardzo popularne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz cieszyć się wspaniałą roślinnością, musisz dopasować odpowiedni substrat. W sklepach znajdziesz podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy typ podłoża wykorzystuje się np. do dużych roślin. Na dachu intensywnym można uprawiać także krzewy. Wymaga on wyjątkowej pielęgnacji i nie może być zastosowany na mocno skośnych dachach. Duże obciążenie dachu jest kolejnym przeciwwskazaniem do jego zastosowania. Z kolei substraty ekstensywne są przeznaczone do uprawiania mniej wymagających roślin, takich jak macierzanki, skalnice i zioła. Chcesz hodować rośliny odporne na wiatr, które nie wymagają specyficznej pielęgnacji? Zainwestuj w podłoża ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo spadzistych powierzchniach.