Budujesz dom? Poczytaj o projektach budowlanych

Znajdź profesjonalistów, którzy sporządzą projekty budowlane Kraków

Trudno wyobrazić sobie istotniejszą inwestycję niż budowa domu. Powinniśmy jednak zdać sobie sprawę, iż nie jest to proste zadanie, zaś największe problemy wiążą się z dopełnieniem różnych oficjalnych formalności. Najpierw należy otrzymać pozwolenie na budowę – będzie ono wydane, gdy okażemy projekt budowlany. Projekt musi być stworzony przez architekta, a jego zawartość ustalają właściwe ustawy. Co więc musi zawierać? Zapraszamy do przeczytania krótkiego tekstu.

Co musi być zawarte w projektach budowlanych?

Najważniejszym elementem projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Plan powinien zostać sporządzony na mapie w skali 1:500 zatwierdzonej przez geodetę oraz zawierać rozmieszczenie istniejących i wznoszonych obiektów oraz sieci energetycznych i wodociągowych. W planie zagospodarowania muszą być zawarte również informacje o punkcie przechowywania odpadów, układzie roślin czy ogrodzeniu. Projekty budowlane powinny poza tym posiadać projekty wznoszonych obiektów i często również oświadczenia podmiotów dostarczających wodę, gaz i prąd. W szczególnych sytuacjach konieczne okaże się również załączenie rezultatów badań geologicznych.

Do czego służą projekty budowlane?

Jak wcześniej wspomnieliśmy, projekty budowlane będą potrzebne do tego, by uzyskać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, że rozpoczęta inwestycja musi odbywać się według planu ustalonego w tym projekcie, zaś wszystkie niedopatrzenia mogą stać się powodem jej nieodebrania.

Nasz adres:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]