profesjonalny druk 3D, drukowanie 3D Kraków

Druk 3D na zamówienie. Kto i w jakich technologiach go wykona?

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest adresowana przede wszystkim do pracowników sekcji technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, konstruktorów, projektantów CAD, jak również przedstawicieli pozostałych branż przemysłu. Każda firma lub osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego lub prototypu wydrukowanego w technologii FDM, SLS,SLA, DMLS, oraz PolyJet, może skorzystać z tej usługi, o ile nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Drukowanie 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza wyszczególnionymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy również bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały przygotowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny wydruk 3D detali

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania prototypów. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest usługa wydruku 3D metodą SLA? Do firm bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To metoda, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i druk bardzo wąskich elementów, wyrazistych krawędzi, gładkiej powierzchni oraz detali.

FDM – druk 3D w atrakcyjnej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia druku 3D – za jej popularnością stoi atrakcyjny stosunek ceny do jakości, jak również opcja korzystania z materiałów w obszernej palecie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM na model nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany głównie za pomocą urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Tę technikę druku wykorzystują firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych bądź prototypów.

Drukowanie 3D metodą SLS

Metoda wydruku 3D w technologii SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są kolejne warstwy tworzywa – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najważniejsze zalety tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia odporność chemiczną i mechaniczną oraz precyzję kształtu.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]