Hosting SSD dla firm – szybkość ma znaczenie

Jeśli masz firmę, to na pewno posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak istotny dla Twojego biznesu jest prawidłowo dobrany hosting? Czym zatem powinien się znamionować najlepszy hosting dla firm?

Hosting internetowy – wybierz szybkość i bezpieczeństwo

Hosting internetowy, przede wszystkim ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być niezawodny, szybki, bezpieczny i zapewniać wsparcie techniczne. Gdy mówimy o szybkości, mamy na myśli szybkość ładowania się stron. Dlaczego jest istotna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma tendencje do przedwczesnego porzucenia strony, gdy ładuje się ona za długo. Po drugie, prędkość ładowania się strony jest jednym z ważnych czynników, które przeglądarki pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją kodu o obrazów czy eliminacją zbędnych przekierowań w obrębie strony, równie znaczący dla czasu ładowania witryny ma także typ hostingu (VPS, w chmurze, współdzielony, lub dedykowany), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym biznesy powinny szukać usługi hostingowej gwarantującej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Warto wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera na poziomie min. 99%. Ten parametr powinien być szczególnie ważny dla sklepów internetowych, bowiem każda godzina niedostępności sklepu może rodzić wiele tysięcy strat.

Czym powinna charakteryzować się niezawodna usługa hostingowa?

W przypadku hostingu internetowego nie warto skłaniać się do rozwiązań najtańszych. Darmowe usługi hostingowe na ogół charakteryzują się przeciętną jakością, a częstokroć zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych poszukujmy hostingu gwarantującego całodobowe wsparcie techniczne profesjonalnego zespołu. Ważne, aby reakcja na zgłoszenia ewentualnych awarii była również stosunkowo szybka, kontakt z firmą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w klarowny sposób. Nie zapominajmy też o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej muszą być zabezpieczone stale uaktualnianym oprogramowaniem antywirusowym, w serwerowni powinny panować należyte warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie w razie pożaru), a backup danych powinien być przeprowadzany regularnie.