Implanty zębów to najlepszy sposób na uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Sprawdzą się zarówno w przypadku braku jednego zęba, jak i całkowitego bezzębia. Ich największymi atutami są naturalny wygląd i stosunkowo łatwa pielęgnacja – implant, a tak naprawdę jego ceramiczna korona, wygląda tak samo jak naturalny ząb. Ich zakładanie jest również mniej dotkliwe dla pacjenta aniżeli zakładanie mostu lub pełnej protezy – nie wymaga szlifowania przyległych zębów. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak wygląda ten zabieg i jak trzeba się do niego przygotować.
Implanty zębowe – jak przebiega ich wstawienie?
Zabieg wstawienia implantów zębów rozpoczyna się od podania pacjentowi znieczulenia. Ponadto ważne jest również właściwe nastawienie i zapanowanie nad nerwami. Następnie stomatolog wykonuje nacięcie dziąsła. Umożliwia to odsłonięcie tkanki kostnej i przygotowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu korzysta się z metod piezochirurgii oraz odpowiednio dobranych wierteł. To najtrudniejsza część zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się umiejętnościami i wyczuciem. Precyzja niezbędna jest również przy umieszczeniu implantu zęba w kości. Kiedy ten znajdzie się w planowanym miejscu, lekarzowi pozostaje jedynie zszyć dziąsło pacjenta.
Implanty zębów a leki przeciwbólowe
Myśl o wszczepieniu implantu zęba budzi w niektórych osobach przerażenie związane z potencjalnym intensywnym bólem doświadczanym w trakcie zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Szczęśliwie niepokój ten jest zupełnie nieuzasadniony. Współczesna implantologia dysponuje niesłychanie skutecznymi środkami przeciwbólowymi, gwarantującymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci szczególnie czuli na odczuwanie bólu mogą oprócz tego skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego, które kompletnie usunie problem stresu przed leczeniem stomatologicznym.