Implantologia. Ratunek w problemach z zębami

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, aby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to jednak trafione wyjście, bo protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie będzie bardzo komfortowe. Z tego względu tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, ale także wykazują sporo innych atutów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie widocznych długo efektów, do zera minimalizując ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębowych, jakie typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Nowoczesne metody implantologii

Obecnie implantologia stosuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm i nieco krótsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, a organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na znaczne skrócenie czasu leczenia – pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości już po trzech miesiącach. Do tego czasu musi wykorzystywać chłodne okłady, a bezpośrednio po zabiegu – unikać alkoholu, bardzo ciepłych dań i palenia tytoniu. Istotne jest też wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają obrzęk oraz dyskomfort.

Implantologia – komu powierzyć?

Implantologia wywiera ogromny wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego bardzo istotne jest to, żeby znaleźć odpowiedniego lekarza. Jak jednak ustrzec się przykrych niespodzianek oraz problemów zdrowotnych? Dobrze postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębowych dentyście ze sporym stażem i pozytywnymi opiniami dotychczasowych pacjentów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu stomatologicznego z pewnością trafimy na istotne wskazówki.