Implanty zębów – wygodniejsze i bardziej trwałe niż protezy

Implanty zębów to doskonały sposób na zastąpienie straconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które utraciły jeden lub kilka zębów i nie potrzebują pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębów równie dobrze sprawdzają się też w wypadku dużych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one o wiele wygodniejsze od protez, a jeżeli właściwie o nie zadbamy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi do końca życia. Tak duża trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich wytworzenia. Z czego wykonuje się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na wstępie warto nadmienić, że implant zęba to tylko ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, charakteryzującego się wysoką wytrzymałością. Jego bezsprzecznym atutem jest też fakt, iż nie rdzewieje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego stosowanie jest więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzymuje wiele lat.

Z czego robi się korony implantów?

Wachlarz surowców, z których wykonuje się korony jest szerszy. Najlepszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a ponadto nie wywołującą uczulenia. Implantologia oferuje też stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega uczuleniom. Najbardziej budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane przede wszystkim w miejsce zębów tylnych.