Inspekcja auta przed kupnem – wykryj wszystkie usterki

Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na kupno auta prosto z salonu. Nie jest to zresztą konieczne, bo na rynku wtórnym dość łatwo możemy znaleźć modele, które przy prawidłowej eksploatacji posłużą nawet kilkanaście lat. Oczywiście znalezienie takiego auta wymagać będzie odpowiedniej wiedzy i umiejętności diagnozowania różnego typu usterek. Większość z nas zwyczajnie ich nie ma, jednak nie oznacza to, że tacy kierowcy, kupując samochód z drugiej ręki, narażeni są na ponoszenie dużego ryzyka. Mogą bowiem skorzystać z pomocy specjalisty.

Kupno samochodu używanego – co należy sprawdzić?

Wykaz elementów, które potencjalny nabywca auta powinien sprawdzić przed jego zakupem jest dość długa i obejmuje zarówno kwestie techniczne, jak i prawne. Jeśli chodzi o kondycję techniczną pojazdu najwięcej na jej temat powiedzą takie elementy jak szyby (zwłaszcza przednia), oświetlenie oraz ewentualne przerwy między elementami nadwozia, świadczące o możliwej wypadkowej przeszłości samochodu, podobnie zresztą jak niedomykające się drzwi. Przed nabyciem auta bezwzględnie powinniśmy też upewnić się, że nie znajduje się ono w rejestrze pojazdów kradzionych.

Komu zlecić inspekcję auta przed zakupem?

Jak już wspomnieliśmy, uzyskanie 100% pewności co do tego, że auto jest w dobrym stanie technicznym, a konieczne naprawy nie okażą się dla naszych finansów dużym nadwyrężeniem, wymaga odpowiedniej wiedzy. Dlatego zadanie to warto zlecić fachowcom wykonującym inspekcje samochodów przed zakupem. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, warsztaty oferują też sprawdzenie historii samochodu po numerze VIN.