Witamina C to bardzo cenny mikroelement, który zwalcza rozmaite schorzenia i wzmacnia układ immunologiczny. Polecany jest szczególnie w okresach większej zapadalności na choroby wirusowe. Od niedawna posiada jednak szersze zastosowanie – przy bardzo poważnych schorzeniach. Przyjrzyjmy się zatem na czym polegają dożylne wlewy witaminy C i jakie są wskazania do ich stosowania.
Wlewy witaminy C – na choroby reumatyczne
Witamina C jest mikroelementem odpowiedzialnym za właściwe funkcjonowanie organizmu człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować ją w formie tabletek lub naturalnej (np. z jedzenia), ponieważ inaczej nie jesteśmy w stanie jej wyprodukować. Nowoczesna medycyna od dłuższego czasu weryfikuje wpływ witaminy C na usuwanie groźniejszych schorzeń – zapalenia stawów, miażdżycy, a także mnóstwa innych. Nauka weryfikuje szczególnie oddziaływanie witaminy C na niszczenie komórek nowotworowych – niektóre badania starają się wykazać, że włączenie wlewów witaminy C może przynieść dużo lepsze skutki leczenia. Dostarczenie dużych dawek witaminy C do organizmu to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Kuracja od 10 tysięcy mg może pomóc pokonać szereg poważnych chorób.
Wlewy witaminy C – słuchaj zaleceń lekarza
Technika podawania witaminy C, czyli podanie dożylne, usuwa możliwość pojawienia się działań ubocznych, które mogłyby pojawić się w przypadku tradycyjnych metod (np. doustnych). Rezultaty mogą być zdumiewające – miażdżyca cofnie się i poprawi się wydolność organizmu. To lekarz decyduje o kierunku terapii i ustala stężenie, ale żeby zobaczyć trwałe skutki, leczenie musi działać około miesiąca.