Jak znaleźć hosting dla WordPress?

Istnieje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (Zikula, Joomla!, Umbraco CMS), jednak niewątpliwie w ostatnim dziesięcioleciu większość stron powstaje w oparciu o WordPress. Nic dziwnego, bowiem w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet początkujący internauta zbuduje na nim nieskomplikowaną stronę internetową, a Ci którzy posiadają specjalistyczną wiedzę zbudują na WordPress nawet bardzo rozbudowany sklep internetowy.

Dlaczego WordpPress jest bardzo popularny?

Jeszcze 15 lat temu WordPress służył najczęściej jako oprogramowanie, na którym bez trudu i błyskawicznie można było uruchomić blog. Z czasem możliwości WordPressa rozszerzały się, powstały tysiące wtyczek i motywów pozwalających na tworzenie na nim coraz bardziej skomplikowanych stron internetowych, a w ostatnim czasie również sklepów (za sprawą połączenia połączeniu z WooCommerce). Obecnie zatem ten CMS służy nie tylko blogerom, ale w głównej mierze podmiotom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom przedsiębiorstw czy też zarządcom portali społecznościowych. Podstawową zaletą WordPressa jest łatwość jego instalacji, możliwość korzystania z tysięcy szablonów, które pozwalają błyskawicznie zmieniać wizerunek strony, oraz dostęp do podobnie dużej ilości pomocnych wtyczek, wspomagających m.in. w przekładzie stron, tworzeniu backupu, eliminowaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu prędkości strony, tworzeniu formularzy bądź śledzeniu statystyk wizyt na stronie. Warto podkreślić, że większość wtyczek i szablonów dostępnych jest gratis! WordPress skupia gigantyczną społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd też regularne aktualizacje systemu eliminujące luki w zabezpieczeniach i zapewniające wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak znaleźć hosting na WordPress?

Poszukując hostingu strony na WordPress należy powierzyć go dostawcy, który stworzył usługę specjalnie dla tego systemu zarządzania treścią. Rekomendowany jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z aktualnymi przepisami RODO i bez ograniczenia transferu. Należy wziąć pod uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress wykorzystuje szybkie i wydajne dyski SSD, regularnie tworzy backup danych, zapewnia bezawaryjne funkcjonowanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w razie awarii oferuje całodobowe wsparcie techniczne. Nie bez znaczenia jest także możliwość zakupu i zastosowania certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie bezpłatnych narzędzi do monitoringu działania serwera czy możliwość dodania nielimitowanej liczby kont poczty elektronicznej, a wszystko to w oparciu o klarowny i wyważony cennik.