Jakie są cechy dobrej firmy SEO? Poznaj opinie specjalisty

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie jak zatrudnić firmę SEO, skieruj się tutaj.

Kiedy posiadasz swój biznes i uruchamiasz dla niego stronę www, niewątpliwie z czasem myślisz nad tym, jakie działania podjąć, aby wyświetlała się ona wysoko w wynikach wyszukiwania. Jasne jest wszak, że w XXI w. obecność w sieci jest jednym z fundamentów sukcesu, bo to właśnie stąd wielu klientów po raz pierwszy dowie się o twojej ofercie. Jak więc wybrać rzetelną firmę SEO? Warto posłuchać sugestii ekspertów, a najlepiej samego Google.

Google doradza, jak zatrudnić solidną agencję SEO

Nie da się ukryć, iż cała branża usług SEO, to znaczy działań skupiających się na optymalizacji stron www pod wyszukiwarki, powstała i nieustająco rozkwita w zasadzie wyłącznie za sprawą wyszukiwarce Google. Mimo istnienia licznych opcji, jak np. Bing, Yandex bądź Rambler, w dalszym ciągu najważniejsze są pozycje zajmowane w wyszukiwarce potentata z Mountain View. Każdy więc, kto chce być widocznym w internecie, musi spróbować powalczyć o swoje miejsce w top 10 w Google. W przypadku usług, w których występuje mocna konkurencja, na ogół jest to niemożliwe bez konsultacji z fachowcami z agencji SEO. Google zdecydowało się pomóc tym, dla których pojęcie optymalizacji stron jest czymś nowym, i opublikowało krótki film o tym, jak wybrać dobrą firmę SEO.

Czym zdaniem Google charakteryzuje się dobra agencja SEO?

Maile Ohye, pracownik, Google z ponad 10-letnim stażem, w prosty sposób wyjaśnia, jak rozpoznać solidną firmę SEO, wymieniając wśród głównych cech m.in.:

  • zadbanie o ogólną widoczność strony internetowej, a nie jedynie zdobywanie pozycji w wynikach wyszukiwania na pojedyncze słowa kluczowe,
  • zapewnienie witrynie wsparcia technicznego oraz praca nad ulepszeniem jej użyteczności,
  • przejrzystość odnośnie prowadzonych wdrożeń, przykładowo poprzez permanentny dostęp do statystyk strony oraz cykliczne raportowanie,
  • zdolność estymacji czasu oraz budżetu potrzebnego do zakończenia zakładanych wdrożenia,
  • rozpoczęcie optymalizacji i pozycjonowania od dogłębnego audytu strony.

Przedstawicielka Google zaznacza także, że solidna agencja SEO w żadnym wypadku nie obieca spektakularnych wyników z dnia na dzień, bowiem optymalizacja strony www jest procedurą długotrwałym, nieraz dającą widoczne rezultaty dopiero po kilku miesiącach pracy.